HISTORIA OSP

Ochotnicza straż w siennie rozpoczęła działalność w 1916 r. Założycielami jej byli:Stanisław Malczewski, Aleksander Michałowski, Jan Gawroński, Adam Cieślak, ks. Słowikowski Józef Szkaradek. Drużyna liczyła 24 strażaków.                                                                                        W 1919 r. drużyna straży przeszła w szeregi organizacji wojskowej.          W 1920 r. wznowiono pracę straży na czele której stanął prezes Stanisław Malczewski a stan drużyny wynosiła wówczas 26 strażaków. straż posiadała w tym czasie dwie sikawki żeliwne na dwu kołach i kulkowych zaworach dwie nie typowe drabiny przystosowane własnej roboty i dwa odcinki węży.                                                                 W 1930 r. przystąpiono do budowy remizy strażackiej.